Piec na ekogroszek i drewno

Photo by Amruth Pillai

Ekonomiczne ogrzewanie domu to podstawa. Zima potrafi zaskoczyć nie tylko kierowców. Czasami jest dosyć ciepło a śniegu mało, ale bywa też tak, że zaskakuje nas siarczysty mróz i śnieg po kolana. Nigdy nie wiadomo czego się spodziewać, dlatego tak ważne jest ogrzewanie, które będzie ekonomiczne i dzięki któremu nawet w najbardziej srogą zimę będzie ciepło domownikom.

Piec na ekogroszek i piec na drewno – który lepiej wybrać?

Ogrzewanie drewnem i ekogroszkiem to rozwiązania, które są coraz częściej wybierane ze względu na ich ekonomiczność, skuteczność a także dbałość o środowisko. Jednak przed wyborem jednego z tych rozwiązań, musimy wiedzieć co będzie dla nas lepsze. Te rodzaje opału są również najtańsze.

Piece na ekogroszek mają wiele zalet:

  • sprawność na bardzo wysokim poziomie,
  • ekogroszek jest wydajny, a więc ekonomiczny,
  • pies na ekogroszek jest łatwy w użytkowaniu. Taki z podajnikiem wystarczy uzupełnić raz na jakiś czas, a piec samodzielnie odpowiednio będzie sterował dostarczeniem paliwa do komory spalania,

Również ogrzewanie drewnem ma swoje zalety:

  • jest tanie,
  • jest to źródło z rodzaju odnawialnych, ponieważ możemy sadzić drzewa i odnawiać w ten sposób jego zapasy

Więcej na ten temat? Zobacz: kaloryczność pelletu a ekogroszku i tani dobry ekogroszek

Które rozwiązanie będzie więc bardziej korzystne?

Niestety ciężko to stwierdzić, ponieważ oba te piece mają ważne zalety. Rozwiązaniem może być pies, który jest przeznaczony do ekogroszku, ale zapewnia także możliwość spalania drewna. Jeśli nie potrafisz samodzielnie podjąć decyzji, warto zwrócić się o poradę do specjalistów. Dzięki swojemu doświadczeniu i znajomości twoich potrzeb a także rynku, będą w stanie najlepiej podpowiedzieć ci, które rozwiązanie będzie dla ciebie najkorzystniejsze. Pod uwagę warto wziąć swoje możliwości finansowe, ilość powierzchni, która może być przeznaczona na piec, to czy zależy nam na łatwej obsłudze, czy nie przeszkadza nam częstsze zaglądanie do pieca i inne tego typu właściwości. Przemyślenie oczekiwań i potrzeb to konieczność, jeśli zależy nam na rozwiązaniu jak najbardziej pasującym do naszych indywidualnych oczekiwań.

Dodaj komentarz